subota, 22. avgust 2015.  21:21h
Pročitano 872 puta

Fudbaleri “Topličanina” ubedljivi na startu sezone

Fudbaleri „Topličanina“ odlično su otvorili sezonu i u prvom kolu Topličke okružne lige ubedljivim rezultatom 5 : 0, poluvreme 2 : 0, savladali ekipu „Mladost 1982“ iz Donjeg Drenovca.

OFK Topličanin - Mladost 1982 OFK Topličanin - Mladost 1982 ljubiša mitić

Prokupčani su od početka utakmice bili superiorni pa pobeda ni jednog trenutka nije dovedena u pitanje. Strelci za „Topličanin“ bili su Dušan Marković i Ivan Kaličanin u prvom, dok su u drugom poluvremenu mrežu gostiju zatresli Mitar Maletić, Dušan Stojković i dvostruki strelac na utakmici Ivan Kaličanin.

Mislim da smo dominirali u svim segmentima igre. Rezultat je realan, a  od svojih igrača sam zahtevao da priđu ozbiljno ovoj utakmici, što su oni i uradili. Na kraju smo osvojili tri boda i ubedljivo pobedili. Svaki protivnik je za poštovanje i ovako ozbiljan pristup moramo imati na svim utakmicama u prvenstvu, ako mislimo da budemo prvaci. Smatram da „Topličanin“ ima odličnu ekipu i već od starta najavljujem da je jedini cilj osvajanje prvog mesta. Verujem u ove momke i siguran sam da će oni ispuniti očekivanja kako uprave, tako i brojnih ljubitelja fudbala u Prokuplju, koji žle da gledaju ozbiljniji i kvalitetniji fudbal na gradskom stadionu – rekao je Zvonimir Vidaković, šef stručnog štaba OFK “Topličanin”.

Utakmica Topličanin – Mladost 1982 odigrana je na gradskom stadionu u Prokuplju po suvom i prohladnom vremenu i pred stotinak navijača, uglavnom domaćeg kluba.

U narednom kolu, "Topličanin" je ponovo domaćin i pred svojim navijačima ugostiće ekipu "Partizanski put" iz Grudaša.

Autor:  LJ. M.