utorak, 28. avgust 2018.  16:47h
Pročitano 1201 puta

"Akademija" zabeležila i drugu pobedu, sutra teško gostovanje u Kuršumliji

Golovima Dušana Stojkovića u 15, kapitena Nebojše Markovića u 22, Stefana Dinčića u 75 i Dragoljuba Stamenkovića u 43 i 89 minutu, "Akademija 10" je više nego ubedljivo savladala u utakmici 2. kola Topličke okružne lige ekipu „Omaladinac“ iz Podine rezultatom 5:1, poluvreme 3:0. Počasni gol za goste postigao je Stefan Savić u 53 minutu susreta.

FK "Akademija 10" FK "Akademija 10" ljubiša mitić

Na stadionu u Žitorađi gde "Akademija" igra svoje prvenstvene susrete, nekoliko desetina gledalaca imalo je priliku da uživa u još jednoj dobroj partiji i sigurnoj pobedi ove ekipe, a uživanje ljubitelja fudbala je upotpunila i dobra igra gostujućih igrača, koji su i pored ubedljivog poraza bili ravnopravan protivnik tokom većeg dela susreta.

Ipak, kvalitet igrača Akademije ni jednog trenutka nije doveden u pitanje, pa je samim tim i pobeda bila obezbeđena već nakon prvih 45 minuta, kada su domaći postigli 3 gola.

Ovom pobedom, prokupačka ekipa je izbila na prvo mesto na tabeli sa 6 bodova iz 2 susrta.

Već sutra (sreda), „Akademiju 10“ čeka teško gostovanje u Kuršumliji gde će ih ugostiti FK „Kaćuša“.

Od ostalih klubova iz Prokuplja koji se takmiče u ovom rangu, "Kosovac" je bio bolji od ekipe „Jug Bogdan“ iz Đakusa 2:0, dok je „Spartak“ na gostovanju u Jasenice pobedio „Real“ 7:2.

Sutra, „Kosovac“ gostuje ekipi „Borac“ iz Držanovca, dok „Spartak“ u Prokuplju čeka „Svetlost“ iz Badnjavca, a sve utakmice počinje u 16:30 časova.

Petlići Akademije stopama seniora

U okviru RIS lige koja je počela ovog vikenda, petlići „Akademije 10“ uzrasta 2006. godiše i mlađi, savladali su u Prokuplju rezultatom 2:1 vršnjake „Radnika“ iz Surdulice, čija seniorska ekipa nastupa u Super ligi.

Trener domaćih, Dejan Stojanović kaže da je zadovoljan rezultatom i zalaganjem budućih fudbalskih nada Prokuplja, te podseća da je ranije u prijateljskoj utakmici savladana još jedna ekipa iz omladinske škole superligaških ekipa, i to „Radničkog“ iz Niša. Tada su mališani iz „Akademije“ slavili rezultatom 3:1.

Topličaninu prva 3 boda u prvenstvu

Posle mnogo muke i 0:0 nakon prvog poluvremena, fudbaleri Topličanina su golovima Dušana Markovića, Luke Paunovića i Miloša Antanaskovića ipak stigli do ubedljive pobede nad slabom i nemoćnom ekipom iz Bošnjana 3:0.

toplicani bosnjane

Promašen penal u prvom poluvremenu i mnogo polu prilika ali i „jalova“ igra „Topličanina“ nakon prvog dela, nije zadovoljila nekoliko desetina navijača na Gradskom stadionu u Prokuplju.

Ulaskom rezerviste Markovića već na početku drugog dela i gotovo njegov prvi kontakt sa loptom, kada je posle centaršuta sa leve strane uspeo da zatrese mrežu nesigurnog golmana gostiju, motivisao je domaće da krenu mnogo konkretnije i da u nastavku postignu još 2 gola i na neki način poprave konačan utisak.

Već predstojećeg vikenda u Blacu, u okviru 3 kola igra se prvi Toplički derbi ovog dela prvenstva, „Jastrebac“ Blace – „Topličanin“.

Biće ovo prilika da Prokupčani pokažu koliko mogu i da se na neki način iskupe za neočekivani poraz u 1. kolu od ekipe „Jastrebac“ iz Velikog Šiljegovca, kada su poraženi 1:0.

Autor:  Ljubiša Mitić