ponedeljak, 4. jun 2018.  10:36h
Pročitano 1190 puta

Topličaninu i dva penala nisu bila dovoljna za pobedu, Borac zasluženo srpskoligaš

Dva penala, od kojih jedan u nadoknadi vremena, prepune tribine gradskog stadiona u Prokuplju i velika podrška navijača, nisu bili dovoljni fudbalerima Topličanina da u odlučujućoj utakmici predposlednjeg kola Zone „Zapad“ ostvare povoljan rezultat i pobede direktog konkurenta za ulazak u Srpsku ligu. Sasvim zasluženo, SFS Borac iz Paraćina je pobedio rezultatom 1:0 i kolo pre kraja obezbedio plasman u viši rang takmičenja.

OFK Topličanin - SFS Borac Paraćin OFK Topličanin - SFS Borac Paraćin ljubiša mitić

Jedini pogodak na utakmici postigao je  napadač gostujuće ekipe Nemanja Conić u 23. minutu prvog poluvremena.

Utakmica koja će na kraju biti upamćena i po incidentima i prekidu od desetak minuta nakon što je u petom minutu nadoknade vremena dosuđen penal za domaće, tokom većeg dela bila je u granicama fer i korektne ige, a Prokupčanima ostaje da žale za dva promašena penala i to najpre kapitena Luke Paunovića u 13. i Marka Popovića u 95. minutu.

U oba navrata, svoju mrežu je sačuvao junak utakmice i najbolji igrač susreta, golman Borca Marko Ostojić.toplicanin borac 1mk

Nakon drugog u najmanju ruku sumnjivog penala za domaće, dolazi do manjih incidenata na terenu, igrači gostujuće ekipe su okružili glavnog sudiju, došlo je do koškanja i komešanja, u jednom trenutku su krenuli i ka svlačionici želeći da napuste teren, ali kada su se strasti ubrzo smirile, na razočaranje navijača domaćih koji su se u velikom broju okupili i dali podršku Prokupčanima, udarac Popovića brani Ostojić, lopta završava u aut a sudija svira kraj susreta, a ujedno i početak velikog slavlja gostiju koji su imali podršku pedesetak navijača iz svog grada.

I pored velikog razočaranja i neverice na tribinama, najlepša slika koju će sigurno pamtiti i igrači Borca viđena je nakon poslednjeg sudijskog zvižduka, kada je realna prokupačka publika aplauzom koji je trajao nekoliko minuta, nagradila pobednike ovog susreta i ekipu koja je sasvim zasluženo izborila status srpskoligaša.publika mk

Utakmica u Prokuplju je imala i humani karakter, jer se na svim ulazima nalazila kutija u kojoj su posetioci u skladu sa svojim mogućnostima donirali novac za lečenje 8-godišnje Nikolin Josić iz Prokuplja, koju očekuje teška operacija tumora u inostranstvu i koja u narednim mesecima bije najvažniju bitku za svoj život.

Autor:  Ljubiša Mitić