nedelja, 11. mart 2018.  09:50h
Pročitano 1236 puta

Važna pobeda i prvi korak ka Srpskoj ligi

Dva gola defanzivca Luke Paunovića i jedan novajlije Stefana Cvetkovića bili su više nego dovoljno da fudbaleri Topličanina pred svojom publikom rezultaom 3:1 poluvreme (2:0), započnu prolećni deo prvenstva Zone „Zapad“, savladavši neugodnu ali ipak manje kvalitetnu ekipu "Kopaonika" iz Brusa.

OFK Topličanin - FK kopaonik Brus OFK Topličanin - FK kopaonik Brus ljubiša mitić

Pred punim tribinama gradskog stadiona u Prokuplju ekipa Topličanina je od početka pokazala zašto važi za favorita u ovoj sezoni i već nakon prvog dela vodila sa 2 :0.

U nastavku, gosti uspevaju da postignu gol i tako bar na trenutak vrate neizvesnost u meč, ali je desetak minuta nakon toga drugim golom Paunović ipak stavio tačku i rešio dilemu ko će biti zadovoljniji po završetku utakmice.

Sa dosta novih igrača Topličanin je odigrao solidnu utakmicu, ali se stiče utisak da je imperativ pobede i veliki broj ljubitelja fudbala na tribinama, uticao na Prokupčane da ne pruže sve što mogu i znaju u ovom susretu.pune tribine stadiona u prokuplju

Ipak, ovom pobedom su se bar do danas vratili na čelo tabele i sa 36 bodova zauzimaju prvo mesto, dok je na drugoj poziciji sa bodom ali i utakmicom manje ekipa SFS "Borac" iz Paraćina.

Oni svoj susret igraju danas od 15 časova na stadionu u Rekovcu gde ih čeka „Levač“.

Prokupčani će u narednom kolu imati bar na papiru lak zadatak jer se sastaju sa ekipom „Poljoprivrednik“ iz Počekovina koja zauzima poslednje mesto na tabeli sa samo 10 osvojenih bodova.

Autor:  Lj. M.