ponedeljak, 27. novembar 2017.  22:50h
Pročitano 642 puta

Posustali u finišu: Razočaravajuće treće mesto posle prvog dela

Sa devet pobeda i čak šest nerešenih rezultata, fudbaleri „Topličanina“ su zauzeli treću poziciju na kraju jesenjeg dela prvenstva Zone „Zapad“.

Prokupčani su u poslednjem kolu ovog dela odigrali nerešeno 1 : 1 poluvreme 0 : 1 sa ekipom „Kosanice“ iz Kuršumlije i tako i u trećem ovosezonskom Topličkom derbiju ispustili pobedu i tri boda jer su ranije sa "Jastrebcem" iz Blaca (2 : 2) a kasnije i sa Žitorađe (0 : 0) remizirali.

Time su Prokupčani praktično u poslednjem kolu ovog dela ne samo ispustili vodeću poziciju, već i zauzeli neubedljivo treće mesto ispod prvoplasirane ekipe SFS „Borac“ iz Ćuprije koja je osvojila 35 bodova uz 11 pobeda dva poraza i dva nerešena ishoda.

Na poziciji dva je „Kopaonik“ iz Brusa koji su sa 11 pobeda, jednim porazom i nerešenim rezultatom sakupili 34 boda, bod više od „Topličanina“.

Tako su Prokupčani i pored utiska da su najkvalitetnija ekipa u ligi i najozbiljniji kandidat za prvo mesto, na kraju ipak razočarali svoje navijače neubedljivom trećom pozicijom.

Za utehu je pauza tokom zime, kada će „Topličnin“ moći da se još bolje pripremi, da se organizuje, popravi formu i već od prvog kola u nastavku sa ekipom „Kopaonik“ započne pohod ka ciljanom prvom metu na kraju sezone.

Od ostalih ekipa Topličkog okruga, Jastrebac iz Blaca je na šestom mestu sa 25 bodova koliko ima i sedmoplasirana „Kosanica“.

„Žitorađe“ predvodi donji deo tabele, nalazi se na 10 mestu sa 16 bodova.

Rukometaši pobedili „Planinku“

Rukometaši "Topličanina" savladali su „Planinku" iz Kuršumlije rezultatom 20:18 poluvreme 11:11.topl kurs rukomet

Najefikasniji kod "Topličanina" sa po pet golova bili su Janićijević, Cvetković i Stefanović dok se kod Kuršumličana istakao Jovanović sa 5 postignutih golova.

Košarkaši sa novim trenerom lako pobedili

Nakon što je prošle nedelje trener Boba Petrović podneo ostavku i kormilo ekipe KK „Prokuplja“ preuzeo Zoran Stojanović, Prokupčani su odigrali jednu od boljih utakmica u ovom delu prvenstva i na gostovanju u Beloj Palanci savladali ekipu "Mladost Vesna" rezultatom 90:66 (12:34 , 21:19, 18:21 ,15:16).

Time je prekinut niz od dva poraza, a priliku da dokažu kvalitet imaće predstojećeg vikenda kada će na domaćem parketu dočekati lidera na tabeli ekipu „Rtnja“ iz Boljevca, za sada jedinu neporaženu u predhodnih devet odigranih kola.

Rukometašice pobedile

Rukometašice Topličanina nastavile su sa serijom odličnih igara i ovoga puta savladale „Vlasotince“ rezultatom 42:22.

Dve pobede i poraz

Na drugom turniru koji je održan u Trsteniku u sklopu nastavka prvenstva stonoteniseri Topličanina ostvarili su dve pobede i jedan poraz.

Pobede su ostvarene u mečevima sa STK „Aranđelovac“ i STK „Ozren“ a poraz protiv „Jedinstva“ iz Užica. Topličanin  trenutno nakon dva turnira zauzima drugo mesto.

Autor:  Ljubiša Mitić