ponedeljak, 20. novembar 2017.  10:08h
Pročitano 339 puta

Topličaninu bod, rukometašice pobedile, košarkaši i rukometaši izgubili

U derbiju XIV kola Zone „Zapad“, fudbaleri „Topličanina“ se iz Paraćina vraćaju sa jednim bodom nakon što su odigrali nerešeno 2 : 2, poluvreme 2 : 1 sa ekipom SFS „Borac“.

SFS "Borac" - OFK "Topličanin" SFS "Borac" - OFK "Topličanin" ljubiša mitić

U neizvesnoj i borbenoj utakmici po lošem vremenu, Prokupčani su poveli već nakon desetak minuta igre a gol je postigao Dušan Marković.

Domaći su nastavili sa borbnom igrom, pa su pred kraj poluvremena u razmaku od pet minuta iz dve kontre postigli dva lepa gola za potpuni preokret na poluvremenu.

U drugom delu, junak utkmice je golman „Topličanina“ Miloš Gligović koji je bar u tri navrata posle stopostotnih šansi sačuvao mrežu svog tima.

Desetak minuta pred kraj poluvremena, posle greške domaćih i nepotrebnog kornera, Predrag Mladenović glavaom potiže drugi gol za Prokupčane i konačan rezultat susreta.

Pred poslednje kolo i novi Toplički derbi „Topličanin“ – „Kosanica“ predstojećeg vikenda, situacija na vrh tabele se zakomplikovala jer se u trci za prvo mesto osim ekipa iz Prokuplja i „Borca“ iz Paraćina sa istim brojem bodova po 32, pridružio i „Koaonik“ iz Brusa koji je na samo bod zaostatka.

Od ostalih ekipa Topličkog okruga, „Jastrebac“ iz Blaca je pobedio „Levač“ 4 : 2, „Kosanica“ – Jedinstvo“ Mijatovac 3 : 2 i „Kopaonik“ – „Žitorađa“ 3 : 0.

Košarkaši razočarali

Košarkaši "Prokuplja" neprijatno su iznenadili svoje navijače, jer su neočekivanu u okviru 8. kola Prve regionalne lige - Istok poraženi na svom parketu od "Sokobanje" rezultatom 67:89 po četvrtinama ( 26:21, 14:17, 8:26, 19:25).

Košarkaši "Prokuplja" nakon ovog kola imaju 5 pobeda i 3 poraza a u narednom kolu gostuju u Beloj Palanci.

Poraz rukometaša

Rukometaši "Topličanina" poraženi su u Leskovcu u susretu sa "Dubočicom 54" rezultatom 27:22 poluvreme 12:14. Leskovčani su utakmicu u svoju korist prelomili tek u poslednjih nekoliko minuta susreta, a ekipa „Topličanina" je i pored poraza ostavila dobar utisak.

U narednom kolu rukometaši "Topličanina" na svom parketu dočekuju "Planinku" iz Kuršumlije.

Pobeda rukometašica

U okviru Prve rukometne lige Istok u utakmici ŽRK „Dubočica“ Leskovac - ŽRK „Topličanin“ pobedila je ekipa iz Prokuplja  rezultatom 15- 26.

Ovom pobedom prokupačke rukometašice su se zadržale na vrhu tabele u borbi za plasman u Super B ligu.

Do kraja prvensta ŽRK „Topličanin“ će dočekati ŽRK „Vlasotince“ , gostovati u Svilajncu ekipi „Radničkog“ i u poslednjem kolu odmeriti snage sa ŽRK „Rtanj“ iz Boljevca.

Autor:  LJ. M.