nedelja, 12. novembar 2017.  10:33h
Pročitano 727 puta

Topličanin teško do bodova, rukometaši izgubili a danas dva Toplička derbija

U jednoj od boljih utakmica koja je u ovom delu prvenstva odigrana na gradskom stadionu u Prokuplju, fudbaleri “Topličanina” posle mnogo muka ali potpuno zasluženo zabeležili su važnu pobedu u okviru XIII kola prvenstva Zone “Zapad” protiv ekipe “Župa” iz Aleksandrovca, rezultat 2 : 1, poluvreme 2 : 0.

OFK Topličanin - FK Župa, Aleksandrovac OFK Topličanin - FK Župa, Aleksandrovac foto: ljubiša mitić

Prokupčani su na početku imali sreće i posle odličnog prodora i centaršuta sa leve strane, već u petom minutu poveli sa 1 : 0, a gol glavom je postigao Lazarević.

To nije mnogo poremetilo motivisanu ekipu iz Aleksandrovca koji su konstantno pretili, a u tim trenucima glavni “krivac” zašto je gol Prokupčana ostao sačuvan je golman Branislav Novaković koji je bar u dve stopostotne šanse i kada su svi na stadionu već videli loptu u mreži, uspevao da interveniše i spreči izjednačenje.

Nakon toga usledila je kazna domaćih, koji preko Dušana Markovića postižu drugi gol, što je bio i rezultat sa kojim se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu “Topličanin” nastavlja da preti i napada, ali su gosti iz kontranapada ipak uspeli da postignu gol i smanje na 2 : 1, a samim tim i unesu nervozu u igri domaćih.

Međutim, priliku da obezbedi pobedu najpre je imao rezervista Malešević a zatim i Mladenović koji su sa nekoliko metara bili neprecizni jer je u prvoj situaciji lopta pogodila stativu a u drugoj otišla iznad prečke gola gostujuće ekipe.

Sve u svemu “Topličanin” je zaslužio pobedu na ovom susretu, a stotinka navijača na gradskom stadionu moglo je da uživa u kvalitetnoj utakmici.

Nakon ove pobede Prokupčani će zadržati prvo mesto na tabeli, a u sledećem kolu ih čeka sigurno najvažnija utakmica u prvom delu prvenstva protiv za sada najozbiljnijeg protivnika za vrh tabele, ekipu “Borca” iz Paraćina.

Ovaj susret se igra sledećeg vikenda, u subotu 18. novembra sa početkom u 13 časova.

U okviru ovog kola, danas u Topličkom derbiju Žitorađa dočekuje ekipu Kosanice iz Kuršumlije, susret počinje u 13 :30 časova.

Rukometaši nisu imali sreće u finišu

Kao što se i očekivalo, teška i neizvesna utakmica odigrana je sinoć u prokupačkoj hali, gde su rukometaši “Topličanina” posle velike borbe poraženi od ekipe “Radnički” iz Kragujevca rezultatom 26 : 28, poluvreme 07 : 14.rukomet

Do ovog susreta dve ujednačene ekipe bar kada je u pitanju stanje na tabeli odigrali su zanimljiv susret a stiče se utisak da su gosti bolje otvorili utakmicu što govori i rezultat na semaforu nakon prvog poluvremena i sedam golova prednosti.

U nastavku, Prokupčani uspevaju da se rezultatski približe, a uz malo sreće u finišu mogli su i da potpuno preokrenu rezultat.

Iapak, nije bilo snage za potpuni preokret, pa su tako bodovi zasluženo otišli u Kragujevac.

Topličanin nakon ove utakmice zauzima sedmo mesto na tabeli sa isto toliko bodova, u narednom kolu gostuju ekipi “Dubočice” u Leskovcu.

Danas rukometašice i košarkaši

Veliko iskušenje i neizvesne utakmice u svojim prvenstenim susretima, tokom dana očekuju ŽRK “Topličanin” i KK “Prokuplje”.

Prve će na teren rukometašice koje u Topličkom derbiju i direktnim konkurentom za lidersku poziciju od 15 časova dočekuju ekipu ŽRK “Žitorađa”.

Uprava o igračice domaćeg kluba pozivaju navijače u što većem broju kako bi svojom podrškom pomogli da zabeleže važnu pobedu, pa zato još uvek nije kasno da za nekih četiri sata svi krenemo put hale i pomognemo devojkama.

Košarkaši “Prokuplja” večeras od 18 časova igraju svoj prvenstveni susret u Vranju, gde ih čeka ekipa “Jugbasket”.

Autor:  Ljubiša Mitić