Pročitano 441 puta

Prijateljska utakmica sa tri poluvremena

Nekada vrsni igrači u svojim klubovima koji su davno “okačili kopačke o klin” i prestali sa aktivnim igranjem fudbala, još jednom su pokazali da majstorije kojim su oduševljavali publiku na stadionima širom Srbije nisu zaboravili, a na nekim potezima bi im zavideli i mnogi sadašnji igrači.

Veterani FK "Topličanin" - FK "Kosanica" Veterani FK "Topličanin" - FK "Kosanica"

U prijateljskoj utakmici veterana FK “Topličanin” i “Kosanice” iz Kuršumlije koja je odigrana na gradskom stadionu u Prokuplju rezultat koji je završen pobedom gostiju 1 : 0 bio je u drugom planu, a utakmica je pored dva odigrana poluvremena na stadionu, imala i treće poluvreme gde su se igrači opustili i u prijatnom raspoloženju i druženju obeležili ovaj susret.zoran banjac

Jedan od najstarijih igrača i legenda Prokuplja i “Topličanina” Zoran Banjac odigrao je svoj 120 susret u dresu veterana svog kluba.

Pre 17 godina, sada već davne 2000. godine osnovali smo klub veterana FK “Topličanin”. Od tada smo odigrali 120 utakmica, zabeležili 76 pobeda dok smo u ostalim susretima izgubili ili odigrali nerešeno – rekao je Banjac, koji je pored velikog broja utakmica odigranih za prokupačke veterane, uspeo da nastupi i 114 puta za reprezantaciju Srbije.

Aktuelni predsednik veterana “Topličanina” Nebojša Ilić sa ponosom ističe da je ovo samo nastavak uspešne i lepe tradicije i veliko prijateljstvo dva kluba Topličkog okruga.veterani teren

Svi oni su dugogodišnji prijatelji koji su nekada imali žestoke duele na terenu i tokom utakmica, ali su po završetku uvek ostajali dobri prijatelji.

Sa mnogima smo bili u istom klubu i zajedno se radovali pobedama i tugovali nakon poraza. “Topličanin” kao jedan od najstarijih klubova u Prokuplju i sa bogatom tradicijom ima veliki broj prijatelja i bratskih klubova širom Srbije, tako da kad god se ukaže prilika odigramo prijateljsku utakmicu sa nekim od njih. Tako će biti i ubuduće – komentariše Ilić.

Ono što u šali učesnici ove prijateljske utakmice veterana dva kluba ističu je da su domaćini ipak ostali neporaženi u ovom susretu jer su kako kažu izjednačili, ako ne i poveli u trećem poluvremenu koje je bilo nakon duela na terenu.

Autor:  Ljubiša Mitić