ponedeljak, 30. oktobar 2017.  08:41h
Pročitano 374 puta

Još jedna goleada u Prokuplju, dobra igra i košarkaša, pobeda rukometašica

Fudbaleri Topličanina su u okviru XI kola Zone “Zapad” savladili ekipu „Sloge“ iz Ćićevca rezultatom 8:0, poluvreme 2 : 0.

OFK Topličanin - FK Sloga iz Ćićevca OFK Topličanin - FK Sloga iz Ćićevca ljubiša mitić

Prokupčani su tako ostvarili jednu od najubedljivijih pobeda u ovom rangu takmičenja, iako rezultat na terenu ne oslikava pravo stanje i snagu gostuujuće ekipe, koja je u prvom delu preko dva odlična kontranapada imala stopostotne prilike kod rezultata 0 : 0.

Tada je samo odličnim odbranama golmana Branislava Novakovića mreža Prokupčana ostala sačuvana, a gosti su naročito pali u drugom poluvremenu kada su primili čak šest golova, kojima je dosta kumovao i nesigurni golman ekipe iz Ćićevca.

U sledećem kolu, Topličanin gostuje ekipi “Levač” iz Rekovca. Ostali rezultati klubova iz Topličkog okruga u ovom rangu takmičenja:

OFK Lugomir – FK Jastrebac Blace   3 : 1

FK Bošnjane  – FK Kosanica              1 : 2

FK Žitorađa – FK Župa                        2 : 1

Košarkaši lako do pobede

Iako se očekivao mnogo jači otpor, košarkaši "Prokuplja" lakše nego što se očekivalo savladali su u okviru IV kola Prve regionalne lige Istok "Junior" iz Niša rezultatom 90:68 ( 18:16, 21:15, 26:22, 22:15).

2

Najefikasniji u domaćoj ekipi bili su Trailović sa 26 poena a pratili su ga Terzić i Bjeletić sa po 15 koševa dok se kod gostiju istakao Petrović sa 25 poena.

Košarkaši "Prokuplja" u narednom kolu gostuju u Nišu gde se sastaju sa istoimenom ekipom.

Rukometašice ne znaju šta je poraz

I dok su rukometaši Topličanina ovog vikeda bili slobodni, rukometašice ŽRK Topličanin su ostvarili još jednu sigurnu i ubedljivu pobedu, savladavši na domaćem parketu ekipu ARIF Osice iz Knjaževca rezultaom 32 : 19, poluvreme 18 : 8.

Prokupčanke nakon ove pobede dele prvo mesto sa ekipom ŽRK Žitorađa i ŽRK Radan iz Lebana, koje su sa maksimalnim učinkom ubedljivo na vrhu tabele, pa samim tim verovatno od ove tri ekipe treba i očekivati borbu za prvo mesto i veći rang od sledeće sezone.

Već u sledećem kolu situacija će biti malo jasnija, jer ekipa ŽRK Topličanin gostuje upravo ekipi Radan iz Lebana pa će ova utakmica biti pravi derbi VI kola Prve lige drupe "Istok".

Autor:  Ljubiša Mitić