nedelja, 22. oktobar 2017.  18:43h
Pročitano 1260 puta

Nepostojeći penal, kartoni, incidenti i na kraju nerešeno u Blacu (FOTO)

Nakon što je sudija bukvalno u poslednjim sekundama dosudio za mnoge na stadionu nepostojeći penal posle koga su domaći izjednačili, nastali su incidenti na terenu čji je epilog nekoliko žutih i jedan crveni karton za fudbalere „Topličanina“ koji su do tog trenutka vodili rezultatom 2 : 1.

FK "Jastrebac" Blace - OFK "Topličanin" Prokuplje FK "Jastrebac" Blace - OFK "Topličanin" Prokuplje ljubiša mitić

Najgore je prošao kapiten Vladimir Paunović jer je dobio crveni karton, a nakon izvedenog penala iz koga se po drugi put u listu strelaca upisao Aleksandar Stefanović sudija je odsvirao kraj, posle čega su usledili novi protesti i incidenti na terenu.

Umešala se i policija nakon što je jedan od navijača nasrnuo na sudiju, a epilog svega će se videti narednih dana.

Inače utakmica je od početka do kraja protekla u naelektrisanoj atmosferi, ali u granicama fer i korektnog.

Krajem prvog poluvremena, posle pomalo uspavane odbrane i brzo izvedenog slobodnog udarcam Blačani dolaze do vodstva golom Stefanovića, što je i bio konačan rezultat prvih 45 minuta.

3

U nastavku „Topličanin“ igra mnogo sigurnije i već nakon desetak minuta Čedomir Paunović postiže gol koji je poništen zbog ofsajda.

To je još više motivisalo goste da krenu odlučnije ka golu protivnika, pa je već nakon nekoliko minuta posle centaršuta sa leve strane, Luka Paunović glavom smestio loptu u mrežu golmana domaćih.

ba

Samo minut nakon toga, iskusni Čedomir Paunović koristi priliku da po drugi put zatrese mrežu ali ovoga puta sve je bilo regularno i „Topličanin“ uspeva da preokrene rezultatu svoju korist.

Pred kraj susreta i centarfor „Jastrebca“ Bradić nakon koškanja sa golmanom Prokupčana Novakovićem dobija drugi žuti karton pa domaćini ostaju sa desetoricom na terenu.

2

Već je stotinak navijača iz Prokuplja počelo da slavi novu pobedu svoje ekipe, kada je usledio centaršuta sa leve strane posle koga je kao pokošen u šesnaestercu pao jedan igrač Blaca, što je bilo dovoljno da sudija pokaže na penal, koji je kada su se strasti malo smirile sigurno izveo i pogodio za izjednačenje Stefanović.

Fudbaleri „Topličanina“ su na ovom susretu zaradili sedam žutih i jedan crveni, dok su domaćini prošli sa tri žuta i jednim crvenim kartonom.pen

I nakon ove utakmice Prokupčani ostaju na prvom mestu sa 24 boda, dva više od drugoplasirane ekipe „Kopaonik“ iz Brusa.

Jastrebac iz Blaca je na četvrtom mestu sa 19 bodova, dok je „Kosanica“ iz Kuršumlije koja je u ovom kolu savladala „Slogu“ iz Despotovca 2 : 0 sa 15 bodova na sedmom i Žitorađe koje je poraženo u Rekovcu 3 : 1 na 11 mestu sa 10 bodova.

U narednom kolu „Topličanin“ dočekuje „Slogu“ iz Ćićevca, „Jastrebac“ ide u Rakitovo, Kosanica gostuje u Bošnjane dok će Žitorađe čekati „Župu“ na svom terenu.

Incident i na tribinama

Policiji je prijavljen i incident koji se dogodio nakon crvenog kartona koji je dobio kapiten „Topličanina“ Vladimir Paunović.

Naime, prilikom izlaska sa terena došlo je do verbalnog sukoba sa ljudima koji su bili u tom delu, zbog čega je pretilo da dođe do većeg incidenta i fizičkog sukoba. Međutim, sve se na sreću brzo smirilo ali je slučaj prijavljen policiji.

Autor:  Ljubiša Mitić