ponedeljak, 11. septembar 2017.  07:53h
Pročitano 905 puta

Ubedljiva pobeda za vrh tabele

Pobedom od 7 : 2 u prvenstva Zone "Zapad" nad nemoćnom ekipom iz Drenovca, fudbaleri "Topličanina" su posle četiri kola i deset osvojenih bodova, preuzeli vrh tabele i time opravdali očekivanja sa početka prvenstva da će biti najozbiljniji kandidat za prvo mesto.

Pred oko stotinak navijača na gradskom stadionu u Prokuplju, domaći su već posle petnaestak minuta obezbedili pobedu golovima Stojanovića, Lazarevića i Luke Paunovića iz penala.

Do kraja prvog dela gosti gotovo da nisu imali ozbiljniju šansu da ugroze gol Gligovića, ali su zato Nemanja Stojanović drugim i Čedomir Paunović golom u finišu poluvremena povećali prednost svoje ekipe na zasluženih 5 : 0.

U nastavku, "Topličanin" pravi nekoliko izmena i uvodi mlađe igrače, pa nešto opušteniju igru gosti koriste i postižu dva gola za rezultat 5 : 2.

Ipak, do kraja Lazarević sa dva lepa gola stavlja tačku na ovaj susret i ubedljivih 7 : 2.

Nakon ove pobede, "Topličanin" je preuzeo vrh tabele sa 10 bodova, koliko imaju i drugoplasirani "Kopaonik" iz Brusa i trećeplasirani SFS "Borac" iz Paraćina.

Po bod manje imaju četvrta "Sloga" iz Despotovca i petoplasirani "Jastrebac" iz Blaca.

Od ekipa iz Topličkog okruga, "Žitorađa" sa pet zauzima šestu poziciju dok je "Kosanica" iz Kuršumlije na 13. mestu sa tri boda.

U narednom petom kolu tri derbija, u Despotovcu domaća "Sloga" dočekuje "Topličanin", dok će u Brusu "Kopaonik" na svom terenu ugostiti SFS "Borac" iz Paraćina.

U Topličkom derbiju sastaju se "Kosanica" i "Jastrebac" iz Blaca dok će Žitorađa na megdan "Moravi 1918" iz Ćuprije.