subota, 19. avgust 2017.  22:08h
Pročitano 1476 puta

Nerešeno na startu, sudija podelio 17 kartona

Fudbaleri Topličanina odigrali su nerešeno u prvom kolu prvenstva Zone “Zapad” u Brusu sa ekipom Kopaonika 1 : 1, poluvreme 1: 0.

FK Kopaonik Brus - OFK Topličanin Prokuplje FK Kopaonik Brus - OFK Topličanin Prokuplje ljubiša mitić

U neizvesnoj utakmici koju su obeležili igrači jedne i druge ekipe svojom nedisciplinom i prigovorima, zbog čega je glavni sudija koji je sasvim solidno obavio posao pokazao čak 17 kartona od toga 9 domaćim i 8 gostujućim igračima iz Prokuplja.

Ono što je karakteristično za ovaj susret i pored velikog broja kartona, tek dva ili tri su dobijena zbog nešto oštrijih startova, dok su svi ostali igrači sasvim opravdano “požuteli” zbog prigovora i nediscipline.

Topličanin je dobro počeo i već u prvim minutima imao jednu polupriliku, videlo se da su od starta bolja i kvalitetnija ekipa, ali su domaćini svojom borbenošću i upornošću ipak prvi stigli do vodećeg gola.

Igrao se finiš prvog poluvremena kada je kapiten "Kopaonika", Vukojević u 43 minutu zatresao meržu golmana Miloša Gligovića i postavio konačan rezultat prvog dela.

go

U nastavku nekoliko poluprilika za obe ekipe, nakon čega su Prokupčani u 77 minutu posle najbolje akcije na susretu preko Predraga Mladenovića uspeli da izjednače što je kako se kasnije ispostavilo bio i konačan rezultat.

Do karaja susreta gosti imaju dve odlične šanse u kojima golman Gligović uspeva da sačuva mrežu i tako obezbedi bod za svoju ekipu na teškom gostovanju u Brusu.